در حال بارگذاري - Loading...

آخرين مطالب منتشر شده در سايت

دکتر زهرا فرهادی - صفحه نخست

» مراقبت های پس از زایمان

استراحت : توصیه ما به استراحت تا 10 روز به صورت استراحت نسبی می باشد تا توان لازم خود را پیدا کند و از خوردن غذا های سردی بخش اجتناب کند.

ادامه مطلب


» روش صحیح بغل کردن و پستان گرفتن شیرخوار

در وضعیت های مختلف مادر (خوابیده یا نشسته)، شانه ها و قفسه سینه شیر خوار باید روبروی پستان مادر باشد و بینی او هم هم سطح نوک پستان.

ادامه مطلب


» استفاده از سونوگرافی در سه ماهه های مختلف بارداری

1- سه ماهه اول بارداری: که از هفته 4 تا 15 بارداری است. قطب جنینی در هفته های 6 تا 7 بارداری توسط سونوگرافی از شکم قابل رویت گردیده و ضربانات قلب آن قابل مشاهده میگردد. شکل و محل ساک جنینی مشخص گردیده و خطر احتمالی سقط در این هفته ها مورد بررسی سونوگرافیک قرار می گردد. اصولا دیده شدن ساک اولیه در هفته 4 بارداری تنها توسط سونوگرافی ترانس واژینال ممکن بوده و قبل از این زمان اندازه گیری آزمایشگاهی تیتر B-HCG تعیین کننده است ثبت زمان دقیق LMP (اولین روز آخرین پریود) توسط مادران در تمامی دوره های بارداری بسیار مهم و تعیین کننده می باشد.

ادامه مطلب


» اساس کار سونوگرافی

اساس کار سونوگرافی برپایه انعکاس و انکسار امواج ماورای صوتی با فرکانس بالا (از 3 تا 10 میلیون هرتز) در بافتهای بدن است تصویر برداری با سنوگرافی در مورد مسائل مربوط به بارداری و زایمان اولین بار در سال 1958 به کار گرفته شد و پس از آن این روش به بخشی ضروری در ارزیابی جنین تبدیل شد و در همه جای دنیا گسترش یافت.

ادامه مطلب


» آیا سونوگرافی 3 و 4 بعدی برای جنین ضرر دارد؟

پاسخ این سوال منفی است..... چرا که در این ارتباط هیچ تغییر خاصی توسط دستگاه سونوگرافی در طول امواج و فرکانس و انرژی امواج سونوگرافیک اعمال نمی شود. و تمامی مسیر و پروسه 3 و 4 بعدی سازی در کامپیوتر دیگری انجام می شود که بطور مجزا این عملیات را اجرا می کند.

ادامه مطلب