در حال بارگذاري - Loading...

معرفی محصولات

کاربرد لیزر کم توان در درمان زخم

( تالیفات )


قیمت: 10000 تومان جزئیات بیشتر و خرید
نمایش به صورت بلوک نمایش به صورت عادی
دکتر نوش آفرین کاظمی خو - دیابت

دیابت

ديابت ملیتوس بیماری شايعی است كه طيف گسترده اي از افراد جامعه را درگیر می سازد. مشخصه این بیماری افزایش سطح قند خون (قند ناشتا بیشتر از 126 میلی گرم در دسی لیتر، و تست تحمل گلوکز دو ساعت بعد از غذا بیشتر از 200 میلی گرم در دسی لیتر) می باشد. بسياري از اين بيماران در نواحي تحت فشار پا دچار زخم هاي مزمن مقاوم به درمان مي باشند كه به زخم پاي ديابتي معروف است.

ديابت ملیتوس بیماری شايعی است كه طيف گسترده اي از افراد جامعه را درگیر می سازد. مشخصه این بیماری افزایش سطح قند خون (قند ناشتا بیشتر از 126 میلی گرم در دسی لیتر، و تست تحمل گلوکز دو ساعت بعد از غذا بیشتر از 200 میلی گرم در دسی لیتر) می باشد.  بسياري از اين بيماران در نواحي تحت فشار پا دچار زخم هاي مزمن مقاوم به درمان مي باشند كه به زخم پاي ديابتي معروف است.

زخم پا یکی از شایع ترین مشکلات بیماران دیابتی می باشد و احتمال بروز آن در طول عمر فرد دیابتی بیش از 25% می باشد. پاسخ نامناسب به انواع روش های درمانی این عارضه را به صورت یک معضل برای بیمار و گروه درمانی در آورده است. این زخم ها که در صورت عدم درمان مناسب ممكن است دچار عوارضي چون عفونت، استئوميليت ( عفونت استخوان) و حتي در برخي موارد، آمپوتاسيون يا قطع عضو درگير شود، زندگي اجتماعي و اقتصادي بيماران را تحت تأثير منفي خود قرار داده و باعث كاهش توانايي و عملكرد بيمار و افت كلي كيفيت زندگي وی مي شود. طولاني بودن مدت بهبودي، هزینه ها، مشكلات روحي و رواني ناشي از آن، ضرورت يافتن درماني مناسب جهت به حداقل رساندن آسيب و همچنين پيشگيري از آمپوتاسيون را ايجاب مي كند. علت ایجاد اين عارضه هنوز بطور دقيق شناخته نشده است.

از علل ايجاد زخم پاي ديابتي مي توان به اختلالات ساختاري، نروپاتي محيطي، ايسكمي(اختلال در خون رسانی)، عفونت، ادم و تشكيل كالوس اشاره كرد. در اغلب بيماران مجموعه اي از نوروپاتي، تروماي (ضربه) خفيف و دفورميته هاي ساختاري منجر به ايجاد زخم مي شوند و ايسكمي و ادم در درجات بعد قرار مي گيرند. نوروپاتی محیطی از علل مهم ایجاد زخم دیابتی می باشد  كه با درجات متفاوت بیش از 50% افراد دیابتی بالای 60 سال را در گیر می کند.


 نوش آفرين کاظمی خو 0 ديدگاه